Інформація про видання
На першу сторінку Написати листа Пошук
 2008   ‹ інформація про журнал
   № 1 (89)
    СУДОВА ПРАКТИКА
JUDICIAL PRACTICE
     РІШЕННЯ У КРИМІНАЛЬНИХ СПРАВАХ
DECISIONS IN CRIMINAL CASES

Злочин, передбачений ч. 1 ст. 369 КК України, вважається закінченим з моменту прийняття службовою особою хоча б частини хабара. Якщо запропонований хабар не прийнято, дії хабародавця потрібно кваліфікувати як замах на давання хабара

Ухвала колегії суддів Судової палати
у кримінальних справах Верховного Суду України
від 16 жовтня 2007 р.
(в и т я г)

Красноградський районний суд Харківської області вироком від 28 серпня 2006 р. засудив П. за ч. 1 ст. 369 КК із застосуванням ч. 1 ст. 69 цього Кодексу до штрафу в розмірі 510 грн.

В апеляційному порядку справа не розглядалася.

П. визнано винним у тому, що він 14 червня 2006 р. в службовому кабінеті дільничого інспектора міліції дав йому хабара у виді 400 грн, після чого був затриманий працівниками міліції.

У касаційному поданні прокурор порушив питання про перекваліфікацію дій засудженого з ч. 1 ст. 369 на ч. 2 ст. 15, ч. 1 ст. 369 КК, пославшись на те, що Н. вчинив незакінчений злочин, оскільки службова особа не прийняла навіть частини хабара.

Перевіривши матеріали справи й обговоривши викладені в касаційному поданні доводи, колегія суддів Судової палати у кримінальних справах Верховного Суду України дійшла висновку, що воно підлягає задоволенню з таких підстав.

Дії П. кваліфіковано за ч. 1 ст. 369 КК як закінчений злочин неправильно, оскільки злочин, передбачений цією статтею, вважається закінченим з моменту прийняття службовою особою хоча б частини хабара. Якщо запропонований хабар не прийнято, дії хабародавця потрібно кваліфікувати як замах на давання хабара.

Із матеріалів справи вбачається, що П. попросив не притягати його до адміністративної відповідальності та запропонував дільничому інспектору міліції хабар, поклавши на його службовий стіл 400 грн, після чого був затриманий працівниками міліції, які вилучили зазначену суму грошей. Тобто службова особа не прийняла запропонований хабар.

Отже, засуджений вчинив замах на давання хабара.

За таких обставин колегія суддів Судової палати у Кримінальних справах Верховного Суду України вирок Красноградського районного суду Харківської області від 28 серпня 2006 р. змінила, перекваліфікувавши дії П. з ч. 1 ст. 369 на ч. 2 ст. 15, ч. 1 ст. 369 КК, та постановила вважати його засудженим до покарання, призначеного судом першої інстанції.