Верховний Суд України Верховний Суд України
На першу сторінку Написати листа Пошук Мапа сайту
В архів новин
07/03/2013
Заступник Голови Верховного Суду України взяв участь у Конференції голів верховних судів країн Центральної та Східної Європи

Заступник Голови Верховного Суду України взяв участь у Конференції голів верховних судів країн Центральної та Східної Європи

23 – 26 червня 2013 року в місті Бечичі, Республіка Чорногорія, відбулася Конференція голів верховних судів країн Центральної та Східної Європи. У Конференції взяли участь заступник Голови Верховного Суду України Валентин Барбара та начальник відділу міжнародного співробітництва Ліна Губар.
Конференції голів верховних судів країн Центральної та Східної Європи проводяться щорічно за ініціативою CEELI-Інституту.

Цього року міжнародний захід, участь у якому взяли представники 17 країн, був присвячений обговоренню таких важливих питань як швидке винесення рішень у верховному суді, особиста незалежність суддів та незалежність у прийнятті рішень, співпраця/суперництво між гілками влади та роль голови верховного суду в системі поділу влади, взаємодопомога держав у сфері судочинства, роль голови верховного суду в забезпеченні фінансування судової системи на національному та міжнародному рівнях.

Також темами робочих дискусій стали сприяння єдності, узгодженості та ефективності в межах судової системи, делегування важливих адміністративних повноважень судам нижчої інстанції, вирішення питання корупції в судах нижчої інстанції, узгодження судових та адміністративних функцій голови верховного суду тощо.

На відкритті конференції з вітальними промовами виступили, зокрема, Президент Чорногорії Філіп Вуянович, Голова Верховного Суду Чорногорії Весна Меденіца, Віце-прем’єр-міністр та Міністр юстиції Чорногорії Душко Марковіч і Посол США в Чорногорії Сью К. Браун.

На заході виступили суддя Апеляційного суду другого округу США Джон Мерсер Уокер молодший, голова Апеляційного суду дев’ятого округу США Дж. Кліффорд Уоллес та Виконавчий директор CEELI-Інституту Квін О’Кіф.

У ході заходів Конференції було поновлено контакти з верховними судами Росії, Грузії, Молдови, Латвії, Литви, Словаччини, Чехії та Чорногорії і започатковано контакт із Верховним судом (Курією) Угорщини. Подальші кроки співробітництва узгоджуватимуться в робочому порядку.