Верховний Суд України Верховний Суд України
На першу сторінку Написати листа Пошук Мапа сайту
В архів новин
05/30/2008
Відбувся Пленум Верховного Суду України30 травня 2008 р. під головуванням Голови Верховного Суду України Василя Онопенка відбувся Пленум Верховного Суду України. Як і було передбачено порядком денним, учасники Пленуму розглянули низку проектів постанов.

Узагальнення судової практики у справах про злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості особи свідчить, що при розгляді цих справ суди в основному правильно застосовують чинне законодавство, проте мають місце й недоліки. Оскільки з 1 вересня 2001 р. набрав чинності новий Кримінальний кодекс України і суди вже не можуть керуватися постановою Пленуму Верховного Суду України від 27 березня 1992 р. № 4 “Про судову практику у справах про зґвалтування та інші статеві злочини” зі змінами та доповненнями, Пленум Верховного Суду України визнав цю постанову такою, що втратила чинність, і постановив дати судам роз’яснення щодо практики застосування законодавства про відповідальність за злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості особи, щоб запобігти судовим помилкам при розгляді справ цієї категорії.

З метою однакового та правильного застосування судами законодавства за результатами розгляду Пленум прийняв постанови “Про практику застосування кримінально-процесуального законодавства при попередньому розгляді кримінальних справ у судах першої інстанції” та “Про судову практику у справах про спадкування”.

Також Пленум вніс зміни та доповнення до постанови Пленуму Верховного Суду України від 3 червня 2005 року № 8 “Про судову практику у справах про контрабанду та порушення митних правил” і визнав такою, що втратила чинність, постанову Пленуму Верховного Суду України від 3 грудня 1997 р. № 13 “Про практику розгляду судами справ за скаргами на рішення, дії чи бездіяльність органів державної влади, органів місцевого самоврядування, юридичних, посадових і службових осіб у сфері управлінської діяльності, які порушують права і свободи громадян”.

У першому читанні було розглянуто й схвалено проекти постанов Пленуму “Про судову практику розгляду цивільних справ в апеляційному порядку”, “Про практику розгляду судами корпоративних спорів” і створено робочі групи для їх доопрацювання.

Після обговорення деяких питань, що виникають у судовій практиці при прийнятті до провадження адміністративних судів та розгляді ними адміністративних позовів до суддів і судів та органів суддівського самоврядування, Пленум схвалив у першому читанні відповідні проекти постанов. Для їх підготовки до другого читання також була утворена робоча група.