Верховний Суд України Верховний Суд України
На першу сторінку Написати листа Пошук Мапа сайту
В архів новин
06/08/2010
Лист Голови Верховного Суду України до Голови Верховної Ради України з приводу порушення законодавства під час розгляду питання про звільнення з посади судді
Голові
Верховної Ради України
Литвину В.М.

Шановний Володимире Михайловичу!


До мене звернувся суддя Верховного Суду України, голова Військової судової колегії Верховного Суду України О. Волков з приводу порушення Вищою радою юстиції та Комітетом Верховної Ради України з питань правосуддя законодавства України під час розгляду питання щодо звільнення його з посади судді за порушення присяги.

Так, у зверненні (додається) йдеться про те, що Вищою радою юстиції 26 травня цього року на порушення вимог частини четвертої статті 32 Закону України «Про Вищу раду юстиції» розглянуто питання та прийнято рішення щодо внесення подання про звільнення О. Волкова з посади судді за порушення присяги за його відсутності, без отримання від нього жодних пояснень стосовно суті висунутих проти нього обвинувачень.

Вважаю, що за таких обставин Комітет Верховної Ради України з питань правосуддя не мав правових підстав для розгляду подання Вищої ради юстиції. Проте вже 2 червня 2010 року на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань правосуддя прийнято рішення внести пропозицію про звільнення О. Волкова з посади судді за порушення присяги. Відповідне рішення ухвалено знову ж таки за відсутності О. Волкова, який у той час перебував на стаціонарному лікуванні, що суперечить положенням частини другої статті 20 Закону України «Про порядок обрання на посаду та звільнення з посади професійного судді Верховною Радою України», яка передбачає обов’язкову участь судді в засіданні Комітету при розгляді питання щодо його звільнення з посади.

Лише завдяки Вашій принциповій позиції не було реалізовано спробу в незаконний спосіб розглянути питання про звільнення О. Волкова з посади судді на пленарному засіданні Верховної Ради України 3 червня цього року.

Численні порушення законодавства України при вирішенні цього питання у Вищій раді юстиції та Комітеті Верховної Ради України з питань правосуддя викликають обґрунтовані сумніви у можливості його неупередженого та об’єктивного розгляду на пленарному засіданні парламенту. У цьому вбачаються ознаки того, що із суддею Верховного Суду України О. Волковим хочуть вчинити показову розправу та з надуманих підстав, без надання можливості захиститися від висунутих обвинувачень помститися за його принципову позицію на посаді заступника голови Ради суддів України та члена Вищої ради юстиції.

Так, за наявною інформацією Комітет Верховної Ради України з питань правосуддя на своєму найближчому засіданні повторно розглядатиме питання щодо судді О. Волкова, незважаючи на те, що він перебуває на стаціонарному лікуванні і з поважних причин не може взяти участі в засіданні Комітету. Це при тому, що відповідно до вимог частини третьої статті 20 Закону України «Про порядок обрання на посаду та звільнення з посади професійного судді Верховною Радою України» повторна неявка з поважної причини судді, стосовно якого розглядається питання про звільнення його з посади, унеможливлює розгляд Комітетом Верховної Ради України цього питання за його відсутності.

Прошу також врахувати, що рішення Вищої ради юстиції про внесення подання щодо звільнення з посади судді оскаржене О. Волковим до Вищого адміністративного суду України.

Ураховуючи викладене, прошу Вас забезпечити розгляд зазначеного питання у Верховній Раді України у повній відповідності з Конституцією та законами України.

Додаток: на 12 арк.

З повагою
Голова
Верховного Суду України
-
В. Онопенко