Верховний Суд України Верховний Суд України
На першу сторінку Написати листа Пошук Мапа сайту
В архів новин
03/15/2013
Судово-правовий форум у Верховному Суді України завершує цикл заходів, присвячених Дню юридичної практики

Судово-правовий форум у Верховному Суді України завершує цикл заходів, присвячених Дню юридичної практики

15 березня 2013 року у Верховному Суді України відбувається судово-правовий форум «Правосуддя в Україні: реалії та перспективи», організований газетою «Юридическая практика» спільно з Верховним Судом України у рамках Дня юридичної практики.

- -
- -

Вітаючи учасників форуму, Голова Верховного Суду України Петро Пилипчук та шеф-редактор газети «Юридическая практика» Рустам Колесник підкреслили особливу його актуальність у зв’язку із необхідністю продовження судово-правової реформи в Україні.


Темі забезпечення єдності судової практики в контексті реформування судової системи та відновлення повноважень найвищої судової інстанції країни присвятив вступну доповідь Перший заступник Голови Верховного Суду України Ярослав Романюк. Він, зокрема, підкреслив, що така єдність необхідна, перш за все, суспільству і забезпечують її, як засвідчує міжнародний досвід, найвищі судові органи держав.

- -
- -

Своїм досвідом, практичними знаннями та баченням розвитку національного права на форумі ділилися судді Верховного Суду України – представники усіх судових палат, судді Вищих спеціалізованих, апеляційних та місцевих судів, авторитетні науковці-правники та юристи–практики, представники відомих адвокатських об’єднань і юридиних фірм. Їх виступи були присвячені, зокрема, пошуку шляхів розв’язання певних прогалин та колізій цивільного, кримінального та господарського процесуального законодавства, проблемам реалізації завдань адміністративного судочинства.

Окрему увагу виступаючі приділили питанням впливу міжнародно-правових стандартів на вітчизняне судочинство, можливостям реалізації права на справедливий судовий розгляд, розмежування юрисдикцій, суперечностям судової практики певних правовідносин, імплементації практики Європейського суду з прав людини у практику національного судочинства.