Верховний Суд України Верховний Суд України
На першу сторінку Написати листа Пошук Мапа сайту
В архів новин
05/28/2013
Судовим системам України й Казахстану є чим  збагатитися від взаємного обміну досвідом

Судовим системам України й Казахстану
є чим збагатитися від взаємного обміну досвідом


Про це йшлося під час зустрічі у Верховному Суді України з делегацією Верховного Суду Казахстану на чолі з Головою Суду Бектасом Бекназаровим, яка перебуває з робочим візитом в Україні.
До складу делегації входять суддя наглядової судової колегії у кримінальних справах Верховного Суду Республіки Казахстан Калідула Шаухаров, голова Алматинського міського суду Тлектес Барпибаєв, заступник керівника департаменту із забезпечення діяльності судів при Верховному Суді Республіки Казахстан Нурлан Торемурат, заступник завідуючого секретаріатом Голови Верховного Суду Республіки Казахстан Леонід Недзвецький.


Провів зустріч із колегами з Республіки Казахстан Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк. У зустрічі взяли участь заступник Голови Верховного Суду України – секретар Судової палати у цивільних справах Анатолій Ярема, заступник Голови Верховного Суду України – секретар Судової палати у кримінальних справах Анатолій Редька, заступник Голови Верховного Суду України – секретар Судової палати в адміністративних справах Віктор Кривенко, суддя Верховного Суду України, голова Ради суддів України Василь Онопенко, заступник Секретаря судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України Олександр Терлецький, суддя, секретар Пленуму Верховного Суду України Юрій Сенін, суддя Верховного Суду України, член Ради суддів України Галина Канигіна, суддя Верховного Суду України Лілія Григор'єва, суддя Верховного Суду України Інна Бердник, суддя Верховного Суду України Тетяна Жайворонок, суддя Верховного Суду України Віктор Школяров, керівник апарату Верховного Суду України Іван Кучерина, начальник відділу міжнародного співробітництва Верховного Суду України Ліна Губар, керівник прес-служби Верховного Суду України Людмила Момот.Під час зустрічі обговорено широкий спектр питань, що стосуються ходу судової реформи в обох країнах, ефективного функціонування судових систем, забезпечення незалежності судів і суддів, дотримання міжнародних стандартів у здійсненні правосуддя.

І Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк, і Голова Верховного Суду Республіки Казахстан Бектас Бекназаров одностайно висловилися за те, що обмін досвідом між представниками судових систем країн, які тривалий час функціонували в одному державному просторі, а нині утверджуються на шляху демократичного розвитку в самостійних державах, є особливо цікавим і корисним.

Подібні фахові зустрічі та обговорення відкривають широкі можливості для подальшого плідного співробітництва. До того ж, ішлося на зустрічі, як в Україні, так і в Республіці Казахстан триває судова реформа, яка охоплює всі сфери судочинства, і реальні напрацювання колег можуть стати у нагоді при здійсненні подібних перетворень у національній судовій системі.

У реформуванні кримінального судочинства Україна йде попереду, зазначив Бектас Бекназаров. Він підкреслив, що прийняття нового Кримінального процесуального кодексу є сміливим і прогресивним кроком української держави в утвердженні європейських стандартів у кримінальному процесі. Оскільки, за словами високого гостя, в республіці Казахстан також працюють над розробленням нових кримінального і кримінально-процесуального кодексів, то нинішня можливість детально ознайомитися з основними засадами кримінального реформування в Україні є надзвичайно актуальною й продуктивною.

Учасники зустрічі обговорили також проблему навантаження на суддів і запровадження (з метою його зменшення) процедури досудового врегулювання спорів – медіації, а також шляхи її ефективного функціонування. У Казахстані, за інформацією Голови Верховного Суду Республіки, закон про медіацію прийнято майже два роки тому, однак на повну силу він іще не запрацював: населення більше довіряє судовому процесу.

У ході зустрічі були порушені також питання незалежності судової влади, достатнього фінансування судової системи, процедури добору суддів і призначення їх на адміністративні посади.

Сторони підписали Протокол про наміри співробітництва та обміну правовою інформацією між Верховним Судом України та Верховним Судом Республіки Казахстан.

- -
- -
- -
- -
- -
- -