Верховний Суд України Верховний Суд України
На першу сторінку Написати листа Пошук Мапа сайту
В архів новин
12/19/2008
Верховний Суд України завершив свій пленарний рік19 грудня 2008 р. під головуванням Голови Верховного Суду України Василя Онопенка відбулося чергове засідання Пленуму Верховного Суду України.

Пленум прийняв постанову щодо роз’яснень з питань застосування законодавства, що виникають у судовій практиці при оскарженні дій та бездіяльності органів суддівського самоврядування.

У першому читанні на Пленумі розглянуто проекти постанов щодо практики розгляду судами цивільних справ про захист гідності та честі фізичної особи, а також ділової репутації фізичної та юридичної особи та про судову практику у справах про злочини проти власності. В такому ж режимі розглянуто питання внесення доповнень до постанови Пленуму від 26 квітня 2002 р. № 4 “Про судову практику в справах про злочини у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів”.

Пленум вніс зміни до своїх постанов від 23 грудня 2005 р. № 14 “Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті” та від 24 жовтня 2003 р. № 7 “Про практику призначення судами кримінального покарання”.

Змінено також роз’яснення, що містяться у постанові Пленуму Верховного Суду України від 30 березня 2007 р. № 3 “Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення та поновлення батьківських прав”.

Визнано такою, що втратила чинність Постанову Пленуму Верховного Суду України від 5 грудня 2003 р. № 10 “Про деякі питання перегляду постанов судів у справах про адміністративні правопорушення”.

Пленум вирішив звернутися до Конституційного Суду України з конституційним поданням щодо відповідності Конституції України (конституційності) певних положень Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (п. 2 ч. 1 ст. 49 та речення другого ст. 51).

На Пленумі також розглянуто ряд кадрових питань. Підтримавши подання Голови Верховного Суду України, Пленум призначив заступниками Голови Верховного Суду України Кравченка Костянтина Тимофійовича та Ярему Анатолія Григоровича.

До складу Президії Верховного Суду України обрано суддю Верховного Суду України Потильчака Олександра Івановича.

На завершення роботи Пленуму Голова Верховного Суду України Василь Онопенко подякував суддям і працівникам апарату Верховного Суду за плідну роботу з підготовки постанов Пленуму, які конче необхідні вітчизняному судочинству. Таких документів упродовж 2008 р. було прийнято значно більше, ніж у попередні роки — 14 (раніше їх приймалося по три-чотири). Це, на думку Голови Верховного Суду, свідчить і про велику потребу в таких рекомендаціях, і про послідовну позицію найвищого судового органу країни у забезпеченні єдиної судової практики.