Верховний Суд України Верховний Суд України
На першу сторінку Написати листа Пошук Мапа сайту
В архів новин
09/19/2008
Схвалено проект закону, спрямований на підвищення безпеки дорожнього руху

17 вересня 2008 р. Верховна Рада України 410-ма голосами “за” прийняла у першому читанні розроблений за участю Верховного Суду України і внесений главою держави проект Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху” (реєстр. № 1061-5 від 11 січня 2008 р.).

Законопроектом пропонується внести відповідні зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Бюджетного кодексу України, законів України “Про міліцію”, “Про дорожній рух”, “Про рекламу”, “Про перевезення небезпечних вантажів”, “Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів”.

У документі реалізовано ідею внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення стосовно передачі повноважень із накладання адміністративних стягнень за вчинення найбільш поширених і незначних за наслідками порушень правил дорожнього руху від судів органам (посадовим особам) ДАІ МВС України. Це дозволить розвантажити місцеві загальні суди – позбавить розгляду малозначних справ про адміністративні правопорушення на транспорті, підвищить оперативність і якість судочинства в кримінальних, цивільних та інших справах. У 2007 р. із всіх розглянутих загальними судами справ, 55 % становили справи про накладання адміністративних стягнень на порушників правил дорожнього руху.

Ці зміни сприятимуть підвищенню дієвості застосування адміністративно-правових заходів забезпечення безпеки дорожнього руху, адже не секрет, що через існуючі складні бюрократичні процедури чимало порушників правил уникає відповідальності.

Законодавці запланували у якнайстисліші терміни розглянути проект Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху” у другому читанні.