Верховний Суд України Верховний Суд України
На першу сторінку Написати листа Пошук Мапа сайту
В архів новин
03/27/2008
Верховний Суд України пропонує автоматизований розподіл справ між суддями

27 березня 2008 р. Голова Верховного Суду України Василь Онопенко звернувся до Президента України Віктора Ющенка з пропозицією внести на розгляд Верховної Ради України підготовлений Верховним Судом України проект Закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо автоматизованого розподілу справ між суддями)” в порядку законодавчої ініціативи відповідно до ст. 93 Конституції України.

Як зазначено в зверненні, право голови суду розподіляти справи між суддями створює передумови для певної залежності судді, якщо такий розподіл здійснюється за суб’єктивними критеріями. Тому Голова Верховного Суду України наполягає на необхідності доповнити Закон України “Про судоустрій України” статтею 13-1, яка однією із засад здійснення правосуддя в Україні визначала б автоматизований розподіл справ між суддями, що унеможливить втручання в діяльність суддів, пов’язану з розглядом судових справ.

Зокрема, запропоновано здійснювати автоматизований розподіл справ між суддями під час реєстрації в суді кримінальних справ, позовних заяв, заяв, клопотань, скарг, а також інших документів, що можуть бути предметом судового розгляду. При визначенні персонального складу суду для розгляду конкретної справи за допомогою автоматизованої системи враховуватиметься черговість, ступінь завантаженості, спеціалізація кожного судді, а також вимоги процесуального закону.

Таким чином, наголошує Голова Верховного Суду України, прийняття зазначеного законопроекту дасть можливість уникнути впливу на суддів з боку голови суду й забезпечить принцип самостійності судів та незалежності суддів, який закріплено в ст. 126 Конституції України та ст. 14 Закону України “Про судоустрій України”.